Do Giżycka powraca ligowy hokej! Piszą o nas w mediach!

hokej_2W najbliższą niedzielę nastąpi historyczna chwila. Po wielu latach przerwy ponownie na giżyckim lodzie odbędą się ligowe zmagania hokejowe. Kiedyś w naszym mieście było nawet kilka drużyn biorących udział w lidze; dziś nasze miasto będzie reprezentować ekipa Masters Giżycko mierząc się z ADH Białystok, STH Siedlce i Iceman Mińsk Mazowiecki. Koordynatorem ligi jest ADH, a mecze poprowadzą zawodowi sędziowie.

Wszystko to w zasadzie za własne pieniądze… Po prostu zrzuciliśmy się (4 drużyny) i postanowiliśmy podjąć wyzwanie. Nie bez znaczenia jest pomoc Pana Starosty, który objął patronatem giżycki turniej i bardzo pomógł w organizacji przekazując dość znaczące dla naszego budżetu środki. To pozwoli zminimalizować koszty wynajmu lodowiska i jednocześnie zagrać o Puchar Starosty. Dziękujemy! Również w imieniu pozostałych drużyn. W zasadzie wszystko powstaje siłą własnych rąk, dlatego prosimy o wyrozumiałość, gdyby zdarzyło się jakieś niepowodzenie. To dla nas debiut i organizacyjny i sportowy. Liczymy się z tym, że trzeba będzie być może zapłacić frycowe…

Miło nam, że nasze wysiłki już na wstępnym etapie zauważyły media. Na przykład portal wama-sport.pl tak tytułuje swój materiał: „Północno-Wschodnia Liga w Giżycku – Bez pieniędzy, za to z wielkim sercem”. W dalszej części czytamy: Trzeba podziwiać determinacje i ambicje miłośników hokeja na lodzie w Giżycku, którzy powołali drużynę przy klubie Masters i krok po kroku starali się ją rozwijać. Nawiązali wiele kontaktów towarzyskich, rozgrywali mecze towarzyskie, ale ich celem był udział w regularnych rozgrywkach ligowych. I marzenia stały się faktem. W najbliższa niedzielę (15 grudnia) w Giżycku odbędzie się turniej Ligi Północno-Wschodniej.

W pierwszym sezonie swój udział w rozgrywkach zadeklarowały cztery drużyny z: Giżycka, Siedlec, Mińska Mazowieckiego Białegostoku. ADH Białystok jest stał się jednocześnie koordynatorem ligi. Trzeba przyznać, że do swej roli przygotował się w najdrobniejszych szczegółach i niedzielna premiera w Mazurskim Centrum Sportów Lodowych w przy ul, Królowej Jadwigi otwiera nowy rozdział w historii tej dyscypliny na Warmii i Mazurach.Bo przecież w dalekiej przeszłości mieliśmy w regionie wiele zespołów, które grały w lidze wojewódzkie, oczywiście na naturalnych lodowiskach.

Wszyscy mają nadzieję, że będzie to dobry początek i w następnym roku do wspomnianej czwórki dołącza kolejni chętni. A w grę wchodzą takie ekipy jak: EKH Viking Elbląg, LHT Lublin, Orły Warszawa, Legion Warszawa, Bombers Malbork, Pirates Skarżysko. W każdym razie są one zainteresowane projektem i gdy tylko będą gotowe – bez wahania zgłoszą swój akces.

Cieszymy się bardzo, że oddolne działania pasjonatów, którzy by uprawiać ukochany sport, często do tego dokładają ,przynoszą coraz lepsze efekty. To alternatywa dla skomercjalizowanych lig profesjonalnych, które obciążają kluby gigantycznymi kosztami. Warto by śladem hokeistów poszły inne dyscypliny, bo dość już tego żerowania i stawiania coraz większych wymagań.

Wracając do niedzielnej imprezy oprócz ligowych punktów uczestnicy rywalizować o Puchar Starosty Powiatu Giżyckiego. Gospodarze bardzo starannie przygotowują się do turnieju zarówno pod względem organizacyjnym jak i sportowym. Niedawno rozegrali sparing z zespołem ADH Białystok. Wprawdzie przegrali 4:5, ale nawiązali równa walkę z drużyną, która niedawno była dla nich nieosiągalna.

Wszystko wskazuje na to, że Mastersów do boju poprowadzi mieszkający w Olsztynie Słowak Vlado Buril, słowacki olimpijczyk, w przeszłości gracz zawodowy (występował także w polskiej ekstraklasie), znakomity hokeista, który wiele już nauczył partnerów z Giżycka.

Warto wybrać się do Mazurskiego Centrum Lodowego by zobaczyć jak wygląda prawdziwy sport, gdzie nie gra się dla pieniędzy, lecz dla własnej satysfakcji i z wielkim sercem.

Nasze przedsięwzięcie zostało zauważone również na Podlasiu. Dzisiejsza Gazeta Współczesna poświęca temu wydarzeniu dość sporo miejsca.

gazeta_wspolczesna_adh_mastersGazeta Współczesna, 12.12.2013 r.

Czas zatem na szczegóły… Zapraszamy na lodowisko i prosimy o wsparcie. Dzisiaj otrzymałem wiadomość, że na nasz mecz o 14:30 wybiera się dość silna ekipa kibiców z Wilkas. Przybywajcie i pomagajcie, bo nie będzie łatwo…

masters_turniej_2

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

7 odpowiedzi na „Do Giżycka powraca ligowy hokej! Piszą o nas w mediach!

 1. ja pisze:

  powodzenia – trzymam kciuki !!!!!!!

 2. ja też pisze:

  powodzenia – trzymam kciuki !!!!!!!
  Szkoda tylko, że konstrukcja trybun nie zachęca kibiców do przyjścia i oglądania zmagań sportowych ! Nooo, ale to już taka giżycka (nie tylko miejska) tradycja – hala COS – u rewelacja, ale widownia to niestety, tragedia do kwadratu – jeszcze raz szkoda.

 3. mieszkaniec pisze:

  wreszcie cos się rusza w tej naszej mieścinie…i znowu radny oczywiście nakręca tę sprawe.

 4. kate pisze:

  Już czas postawić na MŁODYCH i WYSPORTOWANYCH-BRAWO!!!

 5. :) pisze:

  Jako zespół – klub sportowy (historyczna chwila) proponowałbym pisemnie zaprosić Panią Burmistrz na mecz i usadowić Ją na loży honorowej – za ławką rezerwowych.

 6. kate pisze:

  Świetny pomysł !!!

 7. Amadeusz Szewczyk pisze:

  Gratulacje. Super inicjatywa. Pozdrawiam.