Debiut w turnieju bocci

boccia_dyplomDzisiaj po raz pierwszy wziąłem udział w oficjalnym turnieju bocci. I choć zająłem III miejsce w kategorii dorosłych i nawet otrzymałem medal, trudno mi to uznać za jakiś wiekopomny sukces, bowiem w tej kategorii wystartowało… dokładnie 3 zawodników. Z pokorą musiałem uznać wyższość regularnie trenujących i przekonać się, że rzeczywiście bez pracy próżno oczekiwać kołaczy. 😉
Pomimo tego dzień uważam za mile spędzony, a wszystkim Paniom życzę jeszcze raz wszystkiego dobrego! Na turnieju pojawił się nawet pomysł zorganizowania giżyckiej ligi bocci. Myślę, że należy iść tą drogą.

nabor_do_sekcji_bocciBoccia to gra o bardzo prostych zasadach i dużych walorach integracyjnych. Może w nią grać dosłownie każdy. Nie trzeba mieć praktycznie żadnych predyspozycji – boccia to gra i dla wysokich i dla niskich, i dla starszych i dla dzieci, i dla chudszych i dla bardziej puszystych, a do rozegrania meczu wystarczy trochę wolnego miejsca i bile. Gdyby kogoś ta dyscyplina bardziej zainteresowała, to mam dobre wiadomości, gdyż trwają właśnie zapisy do sekcji bocci. Myślę, że to dobry moment, aby wyjść z taką inicjatywą przede wszystkim do osób niepełnosprawnych, którzy często zdają się być wykluczeni.

A poniżej galeria z dzisiejszych zawodów.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Debiut w turnieju bocci

  1. kate pisze:

    GRATULACJE za zajęcie miejsca na podium,tak trzymać !!!