Co z tym lodowiskiem…?

Jest, a jakby go nie było…

lodowisko
Mieszkańcy Giżycka z coraz większym zniecierpliwieniem oczekują otwarcia Mazurskiego Centrum Sportów Lodowych. Kolejne terminy są przesuwane. Jak można było usłyszeć od Zastępcy Burmistrza – Pana Pawła Czacharowskiego, „sprawcą zamieszania” jest wykonawca obiektu i inspektor nadzoru.
Cały problem polega na zamontowaniu zbyt wąskich skrzydeł drzwiowych i zmiany technologii mrożenia tafli (rzekomo bez wiedzy inwestora).
Mija jednak kolejny miesiąc i obiekt za ok. 12 mln zł wciąż nie jest dopuszczony do użytkowania. Szkoda, bo zostaje coraz mniej czasu do wiosny; a musimy pamiętać, że od wiosny do jesieni lodowisko nie będzie użytkowane.
Tematem żywo zainteresowali się radni zadając wiele pytań na sesjach. Andrzej Jelec, Maria Popieluch, Jadwiga Mistera dopytywali o przyczyny opóźnienia i o osoby odpowiedzialne za opóźnienie, a Radny R. Błoszko przedstawił nawet projekt zrealizowanej inwestycji w 2010 r., jak się wydaje dużo ciekawszej i bardziej funkcjonalnej, za podobne pieniądze. Dodajmy, że o tej samej realizacji mówiłem już kilka miesięcy temu. Obiekt, który jest halą widowiskowo sportową na ponad 2800 miejsc kosztował nieco ponad 13 mln zł. Poza pełnowymiarowym lodowiskiem mieści się w nim m.in. sala konferencyjna i kawiarnia.
Oto trochę danych na temat „niegiżyckiego” obiektu:

Rzut poziomy obiektu.

Perspektywa obiektu.

Ostatnio zostałem poproszony przez redakcję serwisu gizycko.tv o komentarz w sprawie giżyckiego lodowiska. Zapraszam do obejrzenia.

Zapis video dzięki uprzejmości gizycko.tv


Wojciech Karol Iwaszkiewicz

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Co z tym lodowiskiem…?

 1. kobiece_oko pisze:

  Witam,
  Czuję się oszukiwana przez Panią Burmistrz i jej zastępcę z udzielanych odpowiedzi Radnym w sprawach i jako mieszkanka tego misata zamydlali oczy nam rodzicom i dziadkom, ktorzy chca dobra dla swoich wnuków. Te kilka lat, kiedy płace podatki do Gizycka to sa wyrzucone pieniadze w błoto. Zwróce sie z prośba o pomoc w pkto ponosi konsekwencje takich poczynań i jakie są procedury posiągnięcia osób do odpowiedzialności. W Poniedziałek wyślę list do Tuska w powyzszej sprawie zaproszeniem na łyżwy.
  Pzdr

 2. rudy102 pisze:

  Wygląda imponująco – szkoda , że nie u nas.

 3. zenonek pisze:

  To jest projekt zrealizowany w Sanoku.
  Realizacja kosztowała około 30mln zł.
  Ceny, ceny, ceny….