Co tam słychać "w śmieciach"…

mzmgo_smieci_cmentarzMinęło już pół roku, od kiedy – uwaga, będzie trudne słowo, zrewolucjonizowaliśmy gospodarkę śmieciową. Nie wiem, czy jest lepiej. Na pewno jest drożej. Co jakiś czas docierają do mnie sygnały o sytuacjach konfliktowych i składanych interwencjach. Nie lada problemy podobno mają lokatorzy spółdzielni mieszkaniowych, którzy narzekają np. na mało czytelne oznakowania pojemników oraz – jak nie raz zgłaszali na sesji inni radni – zbyt duże gabaryty śmieciarek czy wątpliwości co do stanu sanitarnego pojemników.

Ostatnio zrobiło się jakby wiosennie i (tradycyjnie) spod śniegu wychodzą różne „niespodzianki”. Ciekawe jak je potraktuje „rewolucja”… A niejako przy okazji przypomniało mi się, że chyba jestem Państwu winny stanowisko profesjonalistów w tej dziedzinie – czyli instytucji zajmującej się ochroną środowiska. Stanowisko to było odpowiedzią na interwencję radnych powiatowych pod batutą Haliny Sarul zaangażowanych w te ważne kwestie. Działania te jak najbardziej popieram, a stanowisko WIOŚ jest moim zdaniem całkowicie trafne i całkiem interesujące… Szczególnie w kwestii selektywnej zbiórki. Zapraszam do lektury.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, interwencje i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.