Co się dzieje z lodowiskiem?

lodowisko_nieczynne_od_31_marca„Lodowisko przeżywa prawdziwe oblężenie, tak więc miejska inwestycja jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę. A liczba osób odwiedzających obiekt w tak krótkim czasie od otwarcia mówią same za siebie. Od 25 stycznia do 25 lutego (2011 roku – przyp. W Iwaszkiewicz) z lodowiska skorzystało 30.000 osób, czyli średnio dziennie 1000 fanów łyżew. Na krytym lodowisku w Giżycku chcą również trenować kluby sportowe z całej Polski. Drużyny sportowe zainteresowane są przeprowadzaniem rozgrywek. Giżyckie lodowisko może funkcjonować cały rok i nic nie będzie stało na przeszkodzie, jeśli zainteresowanie będzie takie jak teraz.

Urząd Miejski w Giżycku
marzec 2011 r. „

Rok później pojawia się oficjalna informacja: „Uprzejmie informujemy Szanownych Klientów, że z dniem 16.04.2012 lodowisko będzie nieczynne, z powodowane jest to małą frekwencją oraz wykonaniem pilnych prac technicznych.
Wznowienie pracy lodowiska nastąpi z dniem 22.07.2012 i w tych dniach rozpoczną się kursy oraz zawody curlingowe ( Mazury Curling Festiwal).”

W tym roku lodowisko zostało zamknięte jeszcze szybciej – bo, jak widać na fotografii wyżej – z końcem marca; ponowne uruchomienie zaplanowano również później niż rok temu..
Przyznam, że ta tendencja zaczyna mnie mocno niepokoić… Warto może powrócić jednak do wypowiedzi Pani Burmistrz skierowanych w moim kierunku na sesji w styczniu 2011 r. i publicznych zapewnień…

J. Piotrowska | styczeń 2011 r.

„Ponieważ pojawiło się bardzo dużo nieścisłości, bardzo dużo wątpliwości to chcieliśmy to wyjaśnić. (…)Pojawiły się opinie, niestety też ze strony Pana Radnego (czyli moje – przyp. W. Iwaszkiewicz), że lodowisko będzie nieczynne od wiosny do jesieni. Otóż,zgodnie z naszym studium wykonalności ono powinno mieć jeden miesiąc przestoju technicznego. Oczywiście jeżeli będziemy mieli 40 stopni plus na dworze, no to nie ma sensu mrozić lodowiska i ponosić tak wysokich kosztów. (…) Uspokajam naszych mieszkańców, że to nieprawda, że lodowisko będzie nieczynne od wiosny do jesieni”.

Nie będę już tego komentował. Ale zapytacie Państwo, skąd o tym wiedziałem? Też nie jestem fachowcem od lodowisk, ale poczytałem trochę, podzwoniłem i wyrobiłem sobie zdanie. Sądziłem jednak, że wszystkie wypowiedzi Państwa Burmistrzów – choć z nimi się nie zgadzałem, są jednak wynikiem jakiejś swoistej pozytywnej troski o jak najpełniejsze wykorzystanie obiektu. Jakoś trudno mi podejrzewać burmistrza o złą wolę…
Wystarczy jednak spojrzeć za okno, aby stwierdzić, że okres otwarcia lodowiska jakoś nie koniecznie jest skorelowany z temperaturą na zewnątrz. Jako mieszkaniec raczej nie czułbym się uspokojony wyżej cytowanymi słowami Pani Burmistrz. Lodowisko zostało zamknięte pomimo wręcz zimowych warunków i jest to pewnym paradoksem, bowiem okazało się, że dłużej można jeździć na łyżwach na lodowiskach naturalnych czy wylewanych „pod gołym niebem” niż na krytym obiekcie. Jeżeli natomiast tendencja skracania sezonu miałaby się utrzymać, to rzeczywiście – tak jak twierdziłem – może się okazać, że lodowisko będzie nieczynne od… wiosny do jesieni…

Jako radny czuję się zatem w obowiązku przyjrzeć się nieco bliżej funkcjonowaniu naszego lodowiska i szansom wynikającym z posiadania takiej hali lodowej. Sądzę, że już niedługo będzie ku temu znakomita okazja, bowiem Pani Burmistrz ma przedstawić projekt nowej Strategi Sportu. Proszę zatem o nadsyłanie wszelkich sugestii, aby stworzyć jak najlepszy dokument pozwalający na pełniejsze wykorzystanie tego unikatowego na skalę regionu obiektu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Co się dzieje z lodowiskiem?

 1. Hak pisze:

  Większość inwestycji pani Joli generuje długi. Takie jest moje zdanie. Kładki, Parki, orliki, lodowisko, pasaż odbieram jako kiełbachę wyborczą.

 2. kate pisze:

  A może nie podoba się P.burmistrz drużyna hokejowa i jej skład??? więc trzeba zamknąć lodowisko.

 3. lodowiskowy zapaleniec pisze:

  Wiec tak: po co te lodowisko jak jest otwarte tylko w zime? w takim razie bylo zaintestowac w drogi albo w cos bardziej rozsadnego i wylewac wode na placu i miliony byly by w kieszeni. Rozumiem wysokie temperatury, ale doslownie rajem jest wrocic z plazy i posmiagac na lyzwach. miesiac przerwy to i tak za dlugo a co dopiero od teraz gdzie temperatura minusowa jest caly czas. pozdrawiam i licze ze pani burmistrz zrobi cos i zainwestuje w lodowisko, a nie na bzdety jak polska w pilke nozna i dalej sport narodowy…

 4. rozwiązanie pisze:

  No cóż, jak widać mamy zimę – a więc proponuję aktywnej młodzieży pojeździć na łyżwach po lodzie na okolicznych jeziorach.

 5. ? pisze:

  Czy mógłby mi ktoś powiedzieć. Dlaczego podczas organizacji „Złotego Krążka i Błękitnej Sztafety” Pani Burmistrz posadziła wszystkich zaproszonych gości (z Panią aktorką włącznie ) w ławkach dla rezerwowych zawodników, a nie na trybunach tej „przepięknie z pieprzonej hali” ?

 6. .. pisze:

  Haha na jeziorze jest lod a na naszym fantastycznym lodowisku nie ma 😉