Co ciekawego w tym tygodniu…

plakat_zet_goldWeekend zapowiada się niezwykle aktywnie. Już w piątek wieczorem – koncert charytatywny Marleny Szypulskiej z zespołem Black Quartet na rzecz chłopaków z Giżycka, którzy potrzebują pomocy. Koncert organizuje Radio Zet Gold wraz z hotelem „Masovia”.
Na aukcję przekazałem oryginalną koszulkę meczową Artura Boruca z czasów gry w szkockim Celticu Glasgow oraz kolczyki z herbem Giżycka prezentowane na styczniowej sesji Rady Miejskiej. Ciekawe jakie kwoty uda się uzyskać…

A co w sobotę?

zolnierze_wykleciW sobotni wieczór 1 marca 2014 r. kibice Mamr Giżycko i Młodzi giżyccy Patrioci zapraszają pod pomnik w Parku Rogera Goemeraere’a, aby uczcić pamięć Żołnierzy Wyklętych w związku z obchodzonym od 2011 r. właśnie w tym dniu Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Dzień 1 marca został ustanowiony świętem państwowym, poświęconym żołnierzom zbrojnego podziemia antykomunistycznego. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest obchodzony corocznie, nie jest jednak dniem wolnym od pracy. Pierwszy dzień marca nie jest wybrany przypadkowo. To data symboliczna, ponieważ 1 marca 1951 roku wykonany został wyrok śmierci na kierownictwie IV Komendy Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

Wcześniej, bo ok. 16:30 w Ekomarinie odbędzie się uroczyste otwarcie Bojerowych Mistrzostw Świata i Europy w klasie DN i… zdaje się bojerowcy wyjadą polatać gdzie indziej. Szkoda, że po raz kolejny tak prestiżowa impreza prawdopodobnie „przejdzie nam koło nosa”. Chyba, że warunki lodowe miałyby się poprawić. Ostateczna decyzja w czwartek.

A niedziela?


40bA w niedzielę powraca ligowy hokej. Tym razem zmierzymy się po raz pierwszy w lidze w ekipą białostockiej ADH. Białostocczanie zapewne będą chcieli zatrzeć ostatni wynik z STH Siedlce 0:7. My oczywiście tanio skóry nie zamierzamy sprzedać. Początek meczu o 14:30 na giżyckim lodowisku. Zapraszam. Wstęp wolny.

aktywne_gizycko_galeon_pozegnanieW niedzielę o 14:00 również pożegnalne zdjęcie galeonu na tle mieszkańców Giżycka (czy odwrotnie…?). W każdym razie (Niezwykle) Aktywne Giżycko wraz z licznymi współpracownikami zaprasza w okolice byłego zadaszonego amfiteatru do pozowania. Ma to być pamiątkowa fotografia i może nawet mocno epokowa i historyczna, bo jak wiemy – galeon niebawem zniknie. A mówiąc precyzyjnie: zostanie rozebrany… W sumie to szkoda, że pomimo wielu propozycji jedyna zadaszona scena w mieście musi tak skończyć… Pamiętajmy, że zbudować zawsze jest znacznie trudniej niż rozwalić…

odeon_masovia_20140302Zaraz po zdjęciu można podskoczyć albo na lodowisko, albo do „Masovii”, gdzie odbędzie się kolejne „Spotkanie z historią”. Bardzo żałuję, że prawdopodobnie nie będę mógł być ze względu na odbywający się w tym samym czasie mecz hokejowy, ale polecam to spotkanie wszystkim zainteresowanym historią naszego miasta. Nasi giżyccy historycy – K. Kossaowski, R. Kempa, J. Andrukajtis i czasem J. Sekta przygotowują te nietypowe wykłady naprawdę z dużą starannością. Tym razem będą również zaproszeni goście. Początek o 15:00, oczywiście w hotelu „Masovia” na ul. Dąbrowskiego.
Rozumiem – trudny wybór: hokej po giżycku czy ciekawe spotkanie z historią naszego miasta…? A może i to i to…? 😉
Wybór będzie jeszcze trudniejszy, bo w GCK o 15:00 zaczynają się także „Kaziuki”…

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności, Sport i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.