Ciąg dalszy nastąpi…?

Sprawa planowanych oszczędności w mieście budzi wiele emocji. Szczególnie, że cięcia mają dotknąć nie tylko ważnych dziedzin, ale także konkretnych ludzi. W sprawie planowanej redukcji zatrudnienia pracownika ochrony wypowiedzieli się także rodzice uczniów Gimnazjum Nr 1. W tym również ja. Za pośrednictwem e-dziennika otrzymałem także poniższą wiadomość. Popieram oczywiście działania Rady Rodziców, a dziękować nie ma za co… [wciąż bowiem tłucze mi się po głowie pytanie (retoryczne?): czyje interesy powinien reprezentować radny – mieszkańców czy dobrego samopoczucia władzy wykonawczej? I ciągle wydaje mi się, że jednak mieszkańców…]


Na zebraniu 13-12-2011 r. pod poniższym pismem skierowanym do Pani Burmistrz podpisało się 182 osoby. Petycja została złożona w Urzędzie Miasta. Czekamy na odpowiedź.
Dziękuję Panu Wojciechowi Iwaszkiewiczowi /radnemu miasta Giżycko/ za wystosowanie interpelacji do pani Burmistrz.

przewodnicząca
Jolanta Anetta Ziółkowska


13-12-2011

Rada Rodziców Giżycko,
przy Gimnazjum nr 1
im. Jana Pawła II
w Giżycku

Szanowna Pani
Jolanta Piotrowska

Burmistrz Miasta Giżycka

My, rodzice uczniów Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Giżycku, zwracamy się z uprzejmą prośbą o zaniechanie redukcji etatu pracownika ochrony w w/w placówce. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni o bezpieczeństwo naszych dzieci.
Poniżej w punktach przedstawiamy uzasadnienie naszej prośby:

  1. Teren szkoły od frontu nie jest ogrodzony, każdy może wejść do budynku i przeszkadzać w zajęciach lub dewastować mienie szkoły.
  2. Mamy dwanaście oddziałów, a dodatkowo na zajęcia Wychowania fizycznego uczęszczają uczniowie z pobliskich szkół: ze Szkoły Podstawowej nr 6, z Zakładów Doskonalenia Zawodowego i z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego.
  3. Do gabinetu dentystycznego przychodzą pacjenci z miasta , a do sklepiku szkolnego na przerwach i na lekcjach młodzież z sąsiednich placówek.
  4. Pracownik ochrony zastępuje woźnego, pomaga pani sprzątaczce przy wydawaniu kurtek, a dodatkowo angażuje się w organizację wielu imprez szkolnych. Dzięki Jego pracy możliwe jest otwieranie szkoły w sobotę i prowadzenie kółek zainteresowań.
  5. Na terenie budynku zamontowany jest monitoring, ale niestety nie ma możliwości śledzenia go na bieżąco. Bez pracownika ochrony nie jesteśmy w stanie zapobiegać przemocy, a przecież bezpieczeństwo młodzieży jest najważniejsze.
  6. Brak pracownika ochrony potencjalnie zwiększa ryzyko rozpowszechniania pod szkołą narkotyków wśród uczniów przez dilerów.

Mamy nadzieję, że przedstawione argumenty są przekonujące i pracownik ochrony pozostanie w szkole na cały etat. Okres gimnazjum to trudny czas dla dziecka. Wsparciem jest ochrona, która natychmiast rozwiązuje sytuacje konfliktowe.
Zdajemy sobie sprawę z trudnej sytuacji finansowej miasta, ale uważamy, że oszczędności należy szukać w innych dziedzinach życia.
Bardzo prosimy o pozytywne rozpatrzenie naszej prośby.

Z poważaniem
Rodzice uczniów Gimnazjum nr 1


Interpelacja:[Czytaj więcej…]


Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.