Chyba trochę lepiej…


Na sesji 23 sierpnia zapytałem, czy fontanna w nowo zrewitalizowanym parku (cmentarzu) na ul. Warszawskiej została już ukończona, ponieważ odniosłem wrażenie, że coś z nią jest nie tak – strumienie wody były wyrzucane pod różnym ciśnieniem i w raczej chaotyczny sposób. Wówczas Pan Burmistrz Czacharowski miał stwierdzić, że do fontanny nie ma żadnych uwag.

Tymczasem dzisiaj zauważyłem, że fontanna działa zupełnie inaczej. I mimo, że ciśnienie jest niższe, uważam że efekt jest o wiele korzystniejszy. Decyzja, moim zdaniem, trafna.

Cieszę się, że moje słowa wzięto na poważnie; a skoro tak, to zamierzam zwrócić się o przegląd wszystkich fontann i zabezpieczenie środków na ich remont, bo niektóre już nań ewidentnie zasłużyły.

Fontanna na pasażu w pobliżu kładki

Fontanna przy poczcie


Przepraszam za słabą jakość zdjęć.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Chyba trochę lepiej…

 1. kate pisze:

  Do obsługi i konserwacji tych urządzeń jest potrzebny FACHOWIEC,a nie ktoś kto wygrał konkurs bo dał najniższą cenę i niema zielonego pojęcia jak to się robi.

 2. gryc pisze:

  Ja rozumiem pod pojęciem obsługa również stan utrzymania fontann, więc ten co wygrał konkurs odpowiada także za stan techniczny nie tylko za obsługę w postaci puszczenia wody. Czasy socjalizmu już minęły i teraz osoba lub przedsiębiorca, który wygra przetarg odpowiadać powinien za stan techniczny całych fontann w Giżycku i jeżeli jakieś kafelki kub trochę tynku odpadnie to powinien tą niesprawność usunąć jak najszybciej, ponieważ może to zagrażać ludziom poprzez nawet skaleczenia. Nasuwa się przez to wniosek, iż Pani Burmistrz wraz z podległymi jej pracownikami nie wykonuje przeglądów kontrolnych mienia Giżycka lub wykonuje je tylko na papierku bez oględzin zewnętrznych po co nam tacy włodarze biorą za coś kasę więc niech się wykazują. Czy mieszkańcy ciągle muszą zgłaszać usterki albo Radni Miejscy nie sądzę, że tak powinno być. Panie Wojtku wiec proszę Pana, aby wywarł i ciągle wywierał presje na Pani Burmistrz i jej podwładnych, zwracałem się już kiedyś do Pana żeby miasto opracowało jakiś grafik kontroli a z każdej kontroli powinien być zrobiony opisowo protokół stanu technicznego danego mienia. Poza tym każdy powinien mieć wgląd do takiego protokołu wiec można by było umieszczać przeglądy na oficjalnej stronie miasta po to ona powstała przecież, żeby takie informacje zamieszczać a nie tylko chwalić się dokonaniami. A poza tym mnie nie interesuje, że ktoś zaniżył stawkę żeby wygrać przetarg, za taka cenę wygrał więc ma doprowadzić fontannę do stanu takiego jaki został mu przekazany do obsługi wtedy miasto na remonty nie musiało by łożyć dodatkowych pieniędzy.

 3. mieszkaniec pisze:

  zapytajcie kogoś na ulicy „gdzie jest ta nowa fontanna”. Ja zapytałem i dowiedziałem się, że „na cmentarzu koło Sagi”

 4. sikawa pisze:

  A ja mam wrażenie, że giżyccy włodarze nie chodzą po mieście. Przykładowo – w ubiegłym roku fontanna na pasażu przez cały sezon nie była podświetlona, gdzieś tam, coś tam napisałem o tej „awarii” i pod koniec sierpnia „zapalili światła”