Budżet obywatelski. Złożyłem jeden projekt ogólnomiejski

budzet_kolonieZ pewnym opóźnieniem, ale właśnie zakończył się kolejny etap budżetu obywatelskiego – zgłaszanie propozycji zadań. Zastanawiałem się, czy zgłaszać jakiś projekt, bo jako radny mam przecież inne możliwości, a idea budżetu partycypacyjnego polega na oddaniu inicjatywy samym mieszkańcom. Jednak po przedstawianiu swojego pomysłu na bezpłatną linię komunikacji miejskiej wielu z Państwa idea ta bardzo się spodobała. Niektórym na tyle, że postanowili pomóc mi w zbieraniu podpisów. W efekcie dostarczyłem ich o wiele więcej niż wymaganych 15. Bardzo dziękuję!

W moim projekcie w skrócie chodzi o to, aby uruchomić bezpłatną linię komunikacji miejskiej łączącą osiedla Giżycka z centrum i peryferiami – w tym Wilkasami i Niegocinem – siedzibami dużych zakładów pracy. Myślę, że warto zapoczątkować zmiany nawyków komunikacyjnych. W konsekwencji wszystkim może się to opłacać…

Warto zapamiętać kilka dat. Zarządzeniem Burmistrza ustalono terminy spotkań z mieszkańcami:

 • Strefa I – SP Nr 4, 24 czerwca 2014 r., godz. 17.00
 • Strefa II – ZS Nr 1, 27 czerwca 2014 r., godz. 17.00
 • Strefa III – Urząd Miejski, 26 czerwca 2014 r., godz. 17.00
 • Strefa IV – SP Nr 7, 26 czerwca 2014 r., godz. 18.30
 • Strefa V – Gimnazjum Nr 2, 23 czerwca 2014 r., godz. 17.00

Poniżej kopia złożonego przeze mnie projektu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Budżet obywatelski. Złożyłem jeden projekt ogólnomiejski

 1. moim zdaniem pisze:

  Komunikacja miejska powinna być wyodrębniona i nie konsultowana z gminą ( „chorera” kto w tym mieście rządzi !?!). Czy Wójt wprowadzając komunikację i oferując najniższe bilety konsultował cokolwiek z miastem !?!? – NIE !!! Przecież doprowadził On do upadku spółki Łuczany, a następnie podniósł stawkę przejazdu do niespotykanych w Polsce !?!?
  Autobusy o odpowiednim oznakowaniu (jedna linia – Giżycko „osiedle” – Wilkasy) powinny służyć przede wszystkim mieszkańcom miasta: dojazd do pracy, ośrodka zdrowia, zakupy, basen, lodowisko ……… Przewoźnik powinien być wyłoniony w drodze przetargu – zero konsultacji z gminą !

 2. Zakrza pisze:

  Pomysł bardzo ciekawy, ale diabeł tkwi w szczegółach. Czy da się wszystko dograć? Najważniejszą sprawą będzie dobranie dobrych godzin kursów autobusowych. Muszą być atrakcyjne – przede wszystkim w godzinach porannych i popołudniowych. Ale jedna rzecz cieszy mnie najbardziej – ludzie zalali UM swoimi propozycjami – petycjami. Kończy się marazm społeczny – ludzie chcą być aktywni:-)

 3. moim zdaniem pisze:

  Jeśli w Iławie funkcjonuje 8 linii autobusowych, w Ostródzie 12, a w Ełku 18, to myślę że z jedną linią (Giżycko „osiedle” – Wilkasy) nie byłoby kłopotów 🙂