Budżet obywatelski. Poznaliśmy wybór projektów do realizacji.

kladka_iluminacja_3Kolejny ważny etap giżyckiego budżetu obywatelskiego za nami. Wyłonione zostały projekty rekomendowane do realizacji. Najwięcej uznania w głosowaniu (przyznam, że było to dla mnie niemałe zaskoczenie, gdyż stawiałem bardziej na jakiś typowo funkcjonalny projekt) uzyskał pomysł umieszczenia herbu miasta na prostokątnym wolnym polu pylonu kładki spacerowej (5505 punktów, kwota zadania – 30 000 zł). Na drugim – również premiowanym miejscu znalazła się pomoc klubowi GKS Mamry Giżycko (kwota zadania – 13 500 zł). I to mnie bardzo cieszy, bo żadna złotówka wydana na sport nie jest zmarnowana!

Zgłoszony przez mnie pomysł zorganizowania bezpłatnej linii komunikacji miejskiej znalazł się na 7. miejscu z wynikiem 1046 punktów. Bardzo dziękuję wszystkim za wsparcie i oddane głosy. 😉 Do następnego razu!

victoria_mamry_2W głosowaniu „strefowym” wybrano: remont chodnika od ul. Wojska Polskiego do końca terenu Wspólnoty Mieszkaniowej ul. Moniuszki 8 (27 000 zł), wykonanie dokumentacji wymiany nawierzchni ul. Przyszłość (5 000 zł), naprawę fragmentu drogi dojazdowej przy budynku Zespołu Szkół nr 1 w Giżycku (22 178 zł), zagospodarowanie wód opadowych z terenu przyległego do budynku Wspólnoty Mieszkaniowej przy Kolejowej 8 w Giżycku (20 000 zł), przebudowę i modernizację parkingu przy ul. Daszyńskiego 13 i 13A (35 691 zł) i oczyszczenie stawu parkowego przy Sienkiewicza (20 000 zł).

Więcej o wynikach przeczytacie Państwo w oficjalnym serwisie miejskim – gizycko.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii aktualności i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

24 odpowiedzi na „Budżet obywatelski. Poznaliśmy wybór projektów do realizacji.

 1. :) pisze:

  Herb „wioski Giżycko” ! Czy aby nie zeszpeci już i tak szpetną kładkę !?
  W przyszłym roku należałoby złożyć propozycję o umieszczeniu herbu „wioski Giżycko” na kominie przy olsztyńskiej 🙂

 2. Janusz pisze:

  powinno być park przy ul.Gdańskiej ponieważ wg „geoportalu” bok parku przylegający do ul.Gdańskiej jest dłuższy o 40 metrów od boku przylegającego do ul.Sienkiewicza, chyba, że nazwa honoruje dwóch ważnych urzędników mieszkających przy ul.Sienkiewicza a przy ul.Gdańskiej mieszka radny będący w opozycji do obecnej władzy 😉

 3. kate pisze:

  a gdzie mieszka zastępca burmistrza???

 4. OK :) pisze:

  No to róbmy z zachwytem lokalne „pierdoły” , planujmy, twórzmy wizje, a tymczasem Giżycko staje się (stało się) zapomnianym zadupiem województwa 🙂
  http://elk.wm.pl/214713,Region-blizej-Europy.html#axzz39juIJDAl

 5. kate pisze:

  ile w sumie osób głosowało???

 6. "wójek dobra rada" pisze:

  Czy to prawda ,że podpisy zbierali pracownicy SM Giżycko? Wystarczy zapytać pracowników sklepów ul.Warszaskiej i ul.Olsztyńskiej.Motyla noga Czuwaj!

 7. Yorguś pisze:

  Ciekawe kto oddał głos na ten herb na kładce? Tak sobie zaczynam myśleć, że w Rosji lub na Białorusi wyniki głosowań są bardziej wiarygodne niż w Giżycku. 🙂 Kurcze, a może faktycznie tylko niektórzy mieszkańcy tego miasta myślą praktycznie? Może większość chce igrzysk – a nie chleba? Patrząc na to chłodnym okiem, dochodzę do wniosku, że ci młodzi, którzy wyjeżdżają za chlebem z naszego miasta mają racje. W Giżycku młody człowiek nie ma czego szukać. Brak pracy i perspektyw na przyszłość wymusza ucieczkę z tego miasta. Ja chętnie posłuchałbym jakiegoś mądrego socjologa, który w jakiś racjonalny sposób wytłumaczyłby to zjawisko, które wskazuje na to, iż większość mieszkańców Giżycka głosuje za herbem na kładce – a nie za poprawą infrastruktury miejskiej, która przysłużyłaby się ogółowi mieszkańców. Hm, jak to wyśpiewał kiedyś Czesław Niemen: „Dziwny jest ten świat…”.

  • zuzia pisze:

   Żeby nie oszaleć i nie plunąć na to skretyniałe miasteczko załóż może sobie, że wybory zostały sfałszowane…

  • Zakrza pisze:

   Czyżby zaczęło świtać w głowie że „ryba nie psuje się od głowy”? Że to ludzi sami sobie zgotowali takich włodarzy swoimi własnymi wyborami? Ludzie zawsze poniosą odpowiedzialność za swoje wybory i swoje zaangażowanie w sprawy społeczne.

 8. zuzia pisze:

  Oj, a czy można jeszcze poprawić projekt herbu? Chciałabym, żeby rybki były malutkie w rogu, a całe pole wypełnił portret miłościwie mam panującej Jej Wysokości Jolanty Piotrowskiej! No bo tyle się urzędnicy nagłosowali, naagitowali… I będzie jak znalazł na następne 4 kadencje!

 9. oby pisze:

  Kto liczył głosy (imiennie)? Kto sprawdzał, czy głosy liczone są poprawnie? Kto weryfikował zgłoszenia pod kątem zgodności nazwiska i peselu z miejscem zamieszkania? Dlaczego nie dawano osobom składającym głos poświadczenia? Czy zaproszono autorów projektów do liczenia głosów lub choćby obecności, gdy będą liczone? Czy to prawda, że strażnicy miejscy agitowali za zwycięskim projektem? Skąd to wiadomo – byli w mundurach? W jaki sposób TERAZ można sprawdzić, czy głosy policzono poprawnie? Do jakiej instancji można się odwołać, jeśli się nie wierzy w tak dziwaczny wynik głosowania?

  Chętnie poznam odpowiedzi na te pytania. Na razie jest to tajemnica, mgła, działania za zamkniętymi drzwiami. W tych warunkach ci, którym zależało na wyniku mogli okręcić nas, naiwnych żarliwych obywateli, jak dzieci. Bardzo proszę, panie Radny, potraktować moje pytania jako materiał do interpelacji.

  Oby ta lekcja posłużyła mieszkańcom Giżycka w wyborach samorządowych.

  • Zakrza pisze:

   Trzeba byłoby zastanowić się jakie rozwiązania przyjąć w następnym roku by budżet partycypacyjny był mniej podatny na zorganizowane grupy, organizacje. Wielu podkreśla w ocenie budżetów partycypacyjnych w kraju, że wygrywają nie te projekty które są odpowiedzią na realne potrzeby mieszkańców, ale te forsowane przez zorganizowane grupy czy stowarzyszenia.

  • kate pisze:

   Ci co głosowali przez internet dostawali potwierdzenia zwrotne,więc wydaje mi się że tak samo powinno być traktowane przynoszenie kart do urzędu,czy do wyznaczonych punktów gdzie były te karty zbierane.Jest to do sprawdzenia-STREFA zgodność zameldowania z PESEL

 10. kate pisze:

  Kiedyś chodziły słuchy że z Giżycka władza chce zrobić ”KURORT” dla seniorów i chyba to wszystko zmierza w tym kierunku wyzbywając się młodzieży!!!

 11. Wk*****ony mieszkaniec 8 pisze:

  Co to za budżet partycypacyjnej ?
  1. Komisja decydująca o dopuszczeniu wniosków to same urzędasy
  2. Strażnicy miejscy chodzili po mieście i zbierali podpisy za jednym z wniosków.

  Krótko mówiąc żaden to obywatelski projekt i żadne głosowanie. To jeden wielki kant po to abyś Wojtku nie mógł w kampanii wyborczej powiedzieć ze nie ma budżetu . My wszyscy wychodowalismy sobie bezmózgich władze dbająca tylko o utrzymanie sie na swoich stołkach – no to mamy …. Nikomu nie potrzebny herb zamiast komunikacji do pracy. Wstyd

 12. ja pisze:

  Nie wierzę, że ludzie tak zagłosowali, nie jesteśmy, aż tak nienormalni. Normalnie – n i e w i e r z ę ! Ktoś nas chce ośmieszyć.

  • kate pisze:

   należałoby zapytać SM (komendanta SM) dlaczego jest taki wynik jaki jest i jaki miał w tym udział?????????????

  • Zakrza pisze:

   Wierzę że ludzie tak zagłosowali. Być może intensywnie ich przekonywano i agitowano, ale jestem przekonany, że był to ich własny wybór.

   • zuzia pisze:

    Tak,tak, a dzieci przynoszą bociany… Weź dorośnij, człowieku!

    • kate pisze:

     Masz rację co do tego pana,jak był młodszy i był studentem ,był bardziej ”dorosły”,dobry,wzięty inżynier powinien być inżynierem,a nie pchać się na siłę do polityki.

     • Zakrza pisze:

      Jestem nie tylko mgr inż. Budownictwa o specjalności Budowa i Eksploatacja Dróg, ale też mgr Politologii o Specjalności Społeczno-Ustrojowa. To według Pani jacy ludzie po jakich zawodach powinni iść do polityki? Przypominam że mamy wolny kraj – z tej wolności na przykład Pani korzysta publikując takie a nie inne wypowiedzi, narzucające nawet innym osobom czego mają nie robić – i w związku z tym każdy ma prawo iść do polityki. Ważne by miał pomysł co w tej polityce chce robić.

     • kate pisze:

      moim zdaniem polityka to nie zabawka,ani hobby

 13. oby pisze:

  A ja myślę, że Autorka projektu uślicznienia kładki jest wszystkim znana, a pan który zgłosił projekt, to tylko figurant, a że jest to zdaje się podwładny tej Pani, no to dostał propozycję nie do odrzucenia. Tak mi się to w głowie układa, cóż począć… Jeśli zaś chodzi o ilość głosów, to powiem tyle: wątpię, żeby się uzbierało tylu entuzjastów akurat tego projektu. Jak więc uzbierano tyle głosów? To prawdziwa zagadka… Ale może ktoś dociekliwy pobawi się w Herkulesa Poirot?