Blog Roku 2013

BlogRoku2013Stało się… Mój blog został zakwalifikowany do kolejnego etapu konkursu na Blog Roku 2013. Oczywiście nie stało się to tak samo z siebie, lecz dzięki Państwa głosom, za co naprawdę szczerze dziękuję. Wydarzenie to jednak ma jeszcze kilka wymiarów, odcieni i barw. Jakże życie bywa przewrotne…

Dotychczas to ja włączając rano telewizor w porze „Wstajesz i wiesz” musiałem uważać, aby nie udławić się, gdy redaktor J. Kuźniar rozpoczynał dialog z prezenterami pogody. Mam wrażenie, że ten moment najbardziej lubi także niejaki „Wasyl”, który bodaj nigdy nie został oszczędzony. Innym czasem udawało się zejść z linii strzału, ale rykoszecik bywał równie bolesny, jak nie gorszy…
Tymczasem role na jeden dzień jakby się odwrócą. Dzięki zakwalifikowaniu się mojego bloga do kolejnego etapu konkursu, teraz to redaktor J. Kuźniar będzie odbiorcą moich przemyśleń i choć lubię zabawy słowami, gdy czasem jedna literka może nieco zmienić sens zdania, mam nadzieję, że J. Kuźniar nie znajdzie nigdzie literówki typu: zamiast „uchylali siꔄuchlali się”. Czy odwrotnie… 😉 Pewnie byłoby już po mnie… jak – przepraszam za porównanie – po „Wasylu”.

Głosowanie na Blog Roku daje też pewne skojarzenia na przyszłość. Nie wiem dlaczego, ale obserwując wyniki – gdzie klasyfikację czy wręcz kwalifikację do kolejnego etapu, często rozstrzygał dosłownie jeden głos, pomyślałem jakoś mimowolnie o najbliższych wyborach samorządowych. Przypomnę, że radnych będziemy wybierać w jednomandatowych okręgach, co oznacza, że kwestia mandatu może rozstrzygać się właśnie jednym głosem. I tak jak w tym wypadku będzie można wygrać dzięki każdej pojedynczej sumienności, tak też będzie można przegrać przez… jedno drobniutkie zaniechanie… Dlatego każdy głos stanie się niezmiernie ważny, bo może być na wagę wygranej. No, ale to dopiero jesienią.
Teraz cieszę się, że dzięki Czytelnikom, którzy docenili moją pracę, mój blog zakwalifikował się do swoistego ogólnopolskiego półfinału. Dziękuję jeszcze raz i oczekujmy wyników 18 lutego, o godz. 15:00.


Więcej info: http://www.blogroku.pl/2013/kategorie/gilzycko-okiem-miejskiego-radnego-a-wojciecha-iwas,67x,blog.html

powrot_button2

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *