Afterface – kreatywni z Giżycka

Długo zastanawiałem się jak zaprezentować tę arcyciekawą grupę… Ostatecznie pomyślałem, że najlepiej będzie, jak zrobią to sami. Bo zrobią to na pewno najlepiej.
AfterFace to grupa znajomych których połączyły nie przeciętne pomysły oraz chęć spróbowania czegoś wykraczającego poza schemat. Tutaj granice należą do nas, jedyną rzeczą która ograniczy nasze myślenie będzie kres naszej wyobraźni, choć wątpimy że do tego może dojść. Pracując razem czujemy się jak rodzina, a każda razem spędzona minuta jest przygodą torującą nam drogę do spełnienia marzeń. Uczymy się w różnych klasach w I i II LO w Giżycku, choć naszym drugim domem jest Prywatna Szkoła Języka Angielskiego Green Hills, w której dzięki Pani Magdzie Wasilewskiej możemy pracować i czuć się jak w domu.
Nasza grupa jest pełna odmienności i to właśnie jest naszą największą siłą. Każde z nas jest indywidualnością, Dorota przy pomocy pędzla potrafi zamienić rurę PCV w arcydzieło sztuki, nadając przy tym kolorów całej naszej drużynie tak dosłownie jak i w przenośni, Ula sprawia że nuda jest nam obca, a mając ją w drużynie wiemy że w każdym momencie możemy liczyć na pomoc bez której sukces ten byłby jedynie nie spełnioną ambicją, Hania nie uznaje kompromisów i sprawia że wszystko na scenie zamienia się w perfekcje, a nietypowa już dzisiaj muzyka dobierana przez nią do spektakli staje się hipnotyzująca, jest wymagającym reżyserem dzięki któremu każde nasza przedstawienie kończy się owacją na stojąco, Mariusz jest człowiekiem dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, a podstawą pracy jest spokój nawet w sytuacjach gdy cała drużyna traci nerwy, to dzięki niemu na scenie istnieje życie a w czasie trwania spektaklu jest on jedynym elementem którego za żadne skarby nie da się zastąpić, czasem aż trudno uwierzyć że ma tylko dwie ręce, Olek to nasz wodzirej, dzięki niemu cisza jest dla nas abstrakcją a każdy moment krytyczny zamienia się w genialną zabawę pełną humoru i dziecięcej beztroski, natomiast na scenie staje się kimś kto grę aktorską zamienia w sztukę i nie ma dla niego roli nie do odegrania,
Mateusz potrafi rozbawić nas do łez i zawsze to on ma ostatnie zdanie, ZAWSZE, a w jego słowniku nie istnieje „nie da się”, pomoc i czas który poświęca całej drużynie są bezcenne i każdy z nas zawsze może na niego liczyć, Albert w czasie pracy jest samotnikiem bo to on „wie lepiej” jak wkręcić śrubę, motywuje całą drużynę do pracy z racji swojego doświadczenia, dla nie go nie ma mechanizmu którego nie da się zrobić a w razie problemów przecież zawsze istnieje taśma izolacyjna!!!
Młodzież giżyckich liceów ogólnokształcących przez kilka miesięcy uczestniczyła w Międzynarodowym Programie Twórczego Rozwiązywania Problemów Destination ImagiNation i ciężko pracowała na swój sukces. Istota wyzwania opiera się na dwóch elementach mających zasadnicze znaczenie zarówno w metodyce jak i w samym procesie twórczego rozwiązywania problemów.
Wyzwania „Na już” – uczą samodzielności, szybkości, błyskotliwości i odwagi w myśleniu twórczym. Drużyny doprowadzają do perfekcji umiejętność rozwiązywania problemów w praktyce właśnie poprzez tego typu zadania. Czas na ich realizację jest zawsze ograniczony (3-5 minut), podobnie jak dostępne środki i materiały. Myślenie „na zawołanie”, staje się niezwykle ważne i potrzebne w podejmowaniu szybkich i trafnych decyzji oraz w pracy zespołowej.
Wyzwania drużynowe – są dokładnie obmyślonymi łamigłówkami. Ich celem jest wprowadzenie i kształcenie umiejętności posługiwania się metodami kreatywnego rozwiązywania problemów w długim czasie. Wyzwanie oparte jest na jednym z następujących obszarów: technika/mechanika, projektowanie struktur/architektura, literatura/teatr/sztuka, techniki improwizacyjne. Jedno lub więcej Wyzwań Głównych jest związane z tematami międzynarodowymi lub międzykulturowymi.
Drużyny muszą odkrywać i eksperymentować, aby rozwiązać twórczo każdy z aspektów Wyzwania Drużynowego, a także aby przygotować przedstawienie sceniczne prezentujące owo rozwiązanie.
Program Destination ImagiNation jest realizowany od 30 lat w 48 stanach USA i 42 krajach na świecie. Drużyna „Afterface” z I i II Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku zdobyła I miejsce i tytuł „Mistrza Polski Kreatywności DI” w Ogólnopolskim Turnieju Twórczego Rozwiązywania Problemów, który odbył się w Otwocku w dniach 30.03.-01.04.2012 r. Tym samym wywalczyła sobie prawo reprezentowania Polski podczas Światowej Olimpiady Kreatywności w Knoxville (USA) w dniach 23 -26.05.2012 r.
W zgodnej opinii ekspertów oceniających tegoroczne wyzwania drużyna naszych licealistów ma ogromną szansę na zajęcie czołowego miejsca w Światowej Olimpiadzie w Knoxville. Jest to dla nich nie tylko szansa na spełnienie marzeń, ale przede wszystkim okazja do sprawdzenia się w twórczym współzawodnictwie z rówieśnikami z całego świata. Spotkanie blisko 20 tys. młodych ludzi to także wyśmienita okazja do zaprezentowania, poprzez swoje talenty, także walorów swojej ojczyzny i regionu pochodzenia.
Młodzież w pełni wykorzystały daną im szansę. Przed nami kolejne wyzwanie – zgromadzenie niezbędnych środków na wyjazd. Całościowy koszt uczestnictwa w olimpiadzie, obejmujący wpisowe, przeloty i transfer autokarowy na miejscu, to ok. 5 tys. zł od osoby. Drużynę tworzy 7 uczniów, trener i opiekun.
Tak wielkie wyzwania wymagają znaczącego i solidnego wsparcia. Jako rodzice i pedagodzy wierzymy, że w ten sposób budujemy przyszłość, tak naszych dzieci i wychowanków, jak i naszego miasta, regionu i Polski. Szukając wsparcia finansowego i rzeczowego dla naszej drużyny chcielibyśmy zaprosić Państwa do wspólnego budowania – budowania przyszłości! Z naszej strony oferujemy solidny materiał, sprawdzony i zahartowany ciężką pracą, materiał zdeterminowany w dążeniu do celu i otwarty na współpracę z najlepszymi specjalistami – Tytanami Przyszłości!
Wszelkie wpłaty prosimy wnosić na rachunek:

Mazurski Bank Spółdzielczy w Giżycku
Drużyna „AfterFace” – Destination ImagiNation
65 9343 0005 0016 3271 3000 0010

Więcej na: www.facebook.com/afterfacegizycko


Wczoraj (12 kwietnia) grupa zaprezentowała się na scenie Giżyckiego Centrum Kultury. Materiał i wypowiedzi dostępne na gizycko.tv. Polecam!


Wykorzystano tekst i fotografie grupy Afterface

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Afterface – kreatywni z Giżycka

  1. Moris pisze:

    ktoś się chiba majtnął z tym gizycko.pl 😉

  2. Gosia pisze:

    Panie Radny życzę sobie więcej takich pozytywnych informacji 🙂 Tutaj szczególne brawa dla trenerów. Cieszy fakt, że istnieją jeszcze dorośli potrafiący czymś młodzież zainteresować. Powszechnie wiadomo jak nauczyciele w szkołach mało interesują się aktywnością podopiecznych. Osobiście spotkałam przez ostatnie 20 lat kształcenia tylko jednego belfra, który mnóstwo czasu i zaangażowania poświęcał i poświęca nadal giżyckim dzieciakom. Brawo!!! Gratulacje i powodzenia 🙂