400 drzew na 400-lecie Giżycka!

Na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Mienia Miejskiego radny Andrzej Jelec w imieniu Porozumienia na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju Giżycka zgłosił pomysł nasadzenia w ramach swoistego „czynu społecznego” 400 drzew w roku jubileuszu miasta, ponieważ odnosimy wrażenie, że ostatnio w Giżycku zbyt mocno ubyło zieleni wysokiej. Wydaje się, że pomysł spodobał się i jest jakaś szansa na jego realizację. Gdyby się udało, bardzo bym się cieszył.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „400 drzew na 400-lecie Giżycka!

 1. Moris pisze:

  Świetny pomysł miasto staje się betonowe, zamiast zieleni, drzew sterczą kikuty ;-(

 2. jakub bogdatowicz pisze:

  po jakiego czorta te drzewa-lepiej zrobić parkingi,parkingi no i może jeszcze kilka zatoczek postojowych….(a tak serio – to super pomysł,brawo!)

 3. moher! pisze:

  Tak się zastanawiam!–dlaczego świetne pomysły wypływają od ludzi myślących i mających na uwadze dobro miasta i mieszkańców,a NIE od władzy, która winna być TĄ przewodnią siłą w takich poczynaniach?
  –WŁADZO giżycka!!– forsę na produkcję niepotrzebnych ‚DUKATÓW”, przeznacz na szczytny cel —–ZAKUP DRZEWEK, a zobaczysz wielu chętnych do ICH sadzenia.
  Ps. przepraszam zbieraczy monet–ale myślę, że większą wartość będą miały ‚dukaty’ w kolekcjonerskiej ilości.

 4. kate pisze:

  W naszym mieście nic nie jest dobre-strefa ekonomiczna-za droga,kwiaty-za drogie i za dużo przy nich pracy,drzewa -za dużo,więc władza wychodzi z takiego założenia jak widać i słychać,ze najlepiej to nić nie robić i jeszcze przy tym odpocząć i tak następna kadencja przeleci.

 5. PM pisze:

  Mlodsi moze nie pamietaja ale moga zobaczyc na starych fotografiach jak wygladaly trawniki i skarpa przy kanale od mostu zwodzonego do mostu kolejowego za czasow tzw. komuny. Przez cale lato pelno kwiatow i ladnie utrzymanej zieleni a dzis???

 6. Klekine pisze:

  Ja rozumiem, że będą to oczywiście lipy, jak to drzewniej („drzewniej”!) bywało