353 – czyli spotkanie ws. dawnego cmentarza

W najbliższy czwartek (12 stycznia 2012 r.), o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie połączone z prezentacją przeprowadzonych prac archeologicznych na terenie cmentarza przy ul. Warszawskiej.
O przebiegu prac będą opowiadać archeolog dr Jerzy Marek Łapo i Jan Sekta – radny i nauczyciel, który pomagał w pracach jako wolontariusz.

Warto przyjść i zobaczyć kawałek historii naszego miasta. Zapoznać się z życiem ówczesnych mieszkańców, którzy przecież chadzali tymi samymi ulicami, żeglowali po Niegocinie, prowadzili tu swoje normalne życie…
Nie jestem upoważniony do zdradzania jakiegokolwiek rąbka tajemnicy, ale niektóre odkrycia są zaskakujące, a nawet wręcz szokujące! Warto tylko przypomnieć, że dotychczas ekshumowano 353 osoby… a każda z nich, to właśnie niejako fragment historii naszego miasta…

Gwarantuję, że nie będziecie Państwo się nudzić. Zapraszam w imieniu organizatorów – czwartek, 12 stycznia 2012 r., godz. 16:00, sala konferencyjna Urzędu Miejskiego.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.