Giżycko: Pamiętają o „Balonie”.
Nazwali plac im. śp. Andrzeja „Balona” Tarasiewicza

Przy pięknej pogodzie, w sobotnie, wczesne popołudnie, została odsłonięta nazwa palcu im Andrzeja „Balona” Tarasiewicza. Mimo, że śp. „Balon” zginął w wypadku samochodowym 4 XII 1998 r., to pamięc o tym płetwonurku, szkoleniowcu i społeczniku jest wciąż żywa nad Niegocinem. W uroczystości uczestniczyła rodzina zmarłego oraz samorządowcy, znajomi, przyjaciele, płetwonurkowie, czy turyści, którzy zatrzymali się na chwilę, by posłuchać słów o nietuzinkowej osobowości „Balona”.
Burmistrz Giżycka przedstawiła sylwetkę śp. szefa klubu „Płetwal”. Uczestniczyła również w odsłonięciu nazwy placu.
– Ciężko mi się mówi, bo wracają chwile, sprzed 15 lat – opowiada (nie kryjąc wzruszenia) Piotr Krzewiński z Mazurskiego Centrum Nurkowego. – „Balon” był zawsze radosnym, uczynnym człowiekiem. Teraz chcemy, by w tym miejscu stanęła pamiątkowa tablica informacyjna.
– Stoimy przed budynkiem, w którym mieścił się klub „Płetwal” – informuje Barbara Tarasiewicz, wdowa po zmarłym „Balonie”. – On swoją pasją sprawił, że miejsce to było zawsze przyjazne ludziom. Inicjatorem nadania nazwy placu jest radny Wojciech Iwaszkiewicz.
– Miasto, to nie tylko ulice, budynki, ale przed wszystkim ludzie – podkreśla radny Wojciech Iwaszkiewicz, odnosząc się do pytania, dlaczego zainicjował i wprowadził w życie ideę nazwania placu im. śp. Andrzeja Tarasiewicza.

Tekst i zdjęcia: Jacek Mikołajczak /kuriermazurski.pl/materiał video: gizycko.tv

Ten wpis został opublikowany w kategorii Kategoria i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

8 odpowiedzi na „Giżycko: Pamiętają o „Balonie”.
Nazwali plac im. śp. Andrzeja „Balona” Tarasiewicza

 1. avatar Moris pisze:

  Piękne !!!!

 2. avatar mieszkaniec pisze:

  Da się zauważyć, że z trudem Jolanta wymieniła inicjatora tej godnej pochwały inicjatywy 🙂

 3. avatar kate pisze:

  Jak można było pominąć przy powitaniu gości Ojca BALONA???,przecież tam był i gdyby nie synowa pozostałby nie zauważony ???

 4. avatar Historja regjonu to moja pasja. Orzech. pisze:

  Mazury to nie tylko Cud Natury, to również ludzie i codzienność naszego życia. Pamięć o ludziach tu żyjących powinna trwać przez wieki, nie tylko z powodu pasji jaką oni mieli. Pamięć o nich pozwala im żyć nadal w śród nas, i kontynuować pasie ich życia.
  Nawet, gdy przechodzień żądny wiedzy nieznający Andrzeja Tarasiewicza i jego historii życia, zapoznając się z nazwą placu, dziś ma szansę poznać Człowieka związanego z Mazurami, ale również kontynuacją dzieła tworzenia po wojnie na mazurach społeczności związanej z nurkowaniem.

 5. avatar Stalker pisze:

  Z tym nadaniem nazwy dla placu to jakaś ściema. Taka nazwa nie występuje w wykazie ulic na stronie http://www.giżycko.pl ani na Google.maps. Widać pomysł był tylko realizacja jak zawsze 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.